| Gyakorlatok, kezelések
Ebben a részben azt tanuljuk meg, hogyan kezeljük önmagunkat és másokat. Minden kezelést tisztálkodással kezdünk. Nem kell ecsetelni milyen élmény kezelést kapni olyantól, aki épp hagymát, vagy fokhagymát pucolt. A kezünk ápoltsága és tisztasága nagyon fontos. A kézmosás során úgy a csuklónkra hideg vizet folyassunk. Ennek energetikai szerepe van. Kiegyenlíti a két kéz töltését. A kézmosást úgy fejezzük be, hogy a kezünk ne legyen hideg, hiszen az kellemetlen érzés a kezeltnek. Kezelés előtt teremtsünk nyugodt körülményeket. Gyújtsunk egy gyertyát. Tegyünk be egy csendes meditatív zenét, és helyezkedjünk el kényelmesen.
Kéztartás: A tenyerünket nyissuk ki, az ujjainkat zárjuk össze! Most úgy formázzuk a tenyerünket, mint amikor mosakszunk, és a legtöbb vizet akarjuk felvenni. A tenyér ilyenkor egy antennára, vagy egy kis csészére hasonlít. Az a cél, hogy a legtöbb energiát tudjuk átcsatornázni. A Reiki energia csatornázását a legtöbb esetben úgy érezzük, hogy a tenyerünk felmelegszik. Természetesen mindig vannak kivételek. Van, akinek vibráló, vagy lüktető érzete van.
Most bemutatok egy sorrendet, amitől természetesen el is lehet térni.
Kezeléskor bátran hagyatkozzunk az intuíciónkra. Az itt bemutatott formuláktól el lehet térni. Minden pozíciót legalább két percig kell kezelni, vagy, ha már elegendő tapasztalatunk van, akkor addig, amíg a kéz “fölmelegszik”, majd úgy érezzük, hogy “kihűl”. Páros kezeléskor a kezeltet kényelmes, egyenes helyzetbe fektessük le úgy, hogy kényelmesen hozzáférjünk. Páros kezelésnél fontos, hogy a kezelt melyik oldalán helyezkedünk el. A női kezelt bal oldalán, a férfi kezelt jobb oldalán helyezkedjünk el. Az egyik legjobb pozíció a padlóra terített takaró. A fej alá helyezzünk egy kispárnát. A kezelt lábát takarjuk be, hogy ne fázzon a kezelés során. A pozícióváltást minden esetben úgy végezzük el, hogy a kezelttel folyamatosan legyünk fizikai kontaktusban. Az egyik kezünkkel mindig érintsük a kezelt testtét. Némely esetben a fej kezelése után a kezelt elalszik. Ilyenkor ne keltsük fel. Az elalvás a legnagyobb bizalom. Akár többheti fáradtságot lehet ilyenkor kipihenni. Azért kell a fizikai kontaktust fenntartani, hogy ne riadjon fel. Ha nem alszik a paciens, a kezelési időt használjuk fel arra, hogy beszéltessük. A beszélgetés legyen tartalmas, róla, illetve az élete problémáiról szóljon. Ne süllyedjünk le a felszínességbe, a pletyka szintű kommunikációba.
Számos pozíciót kipróbálhatunk, kísérletezzünk bátran. A Reiki kezeléseknél be kell tartani néhány szabályt. Páros kezeléskor figyelmeztessük a kezeltet, hogy amennyiben fájdalmai vannak, azok felerősödhetnek. Kezelés után felgyorsulhat az anyagcsere, a vizelet zavarossá válhat. Ezek a tünetek azt jelentik, hogy elindult a szervezet tisztulása. Elkezdődött a test által raktározott információk feldolgozása. A Reikivel nem árthatunk, hiszen egy intelligens energiáról van szó, ami alapvetően az életet támogatja. Ne felejtsük el, hogy van néhány tiltás is, amit be kell tartanunk.
- Bármit is érzünk a kezelés alatt, semmiképp nem diagnosztizálunk.
- Törést nem kezelünk, a törés azért jön létre, hogy az egyén időt kapjon a változásra, a problémái megoldására. Ezt az időt vennénk el tőle, a gyógyulás felgyorsításával.
- Nyílt sebet, égést, direktbe nem kezelünk. Ezeket a sérüléseket csak közvetve kezelhetjük.
- Szívet direktbe nem kezelünk.
- A páros kezeléskor a kezelt soha se keresztezze a lábait. Ennek energetikai oka van.
A kezelést a fejünkön kezdjük. Sorrendben: szem, halánték, fül, tarkó.
Kezelések:
Test elülső része
A test alsó része:
A test hátulsó része
Egyébb kezelések
| |