Reiki a természet ereje
Menü
     
Linkek

Itt reklámozd az oldalad!
Asztrológia
Srychy oldala
Tengerre Magyar!
Magyarország egyik legrégebbi ezoterikus és életmód portálja

     
kereső
Google



www.
Reiki 

IP

  látogató

     
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
     
Hírlevél
E-mail cím:

Feliratkozás
Leiratkozás
SúgóSúgó
     
Lélekszámláló
Indulás: 2007-09-22
     
buttonok

 

Mosolygós szép napot kívánok, minden látogatónak!

 

     
Usui öröksége

Usui Öröksége Dr. Mikao Usui

Mikao Usui 1865. augusztus 15-én a Kyotoi prefektúrában, Gifu megye, Yamagata járásának,  "Tanai-mura"  nevű falujában született Japánban. (Tanai-murát most Miyama-cho néven jegyzik.)

Családja 11 generáción át, élt itt és az egyik legrégibb Hatamoto szamuráj generációhoz tartozott. Amiben a Hatamoto kifejezés a szamuráj rendeknek a felsőbb osztályát jelöli. Az Ő családja a Tendai Ezoterikus Buddhista vallási csoporthoz tartozott. Usui nagyapjának neve Tsunetane Chiba, apja kereszt neve Uzaemon, édesanyja családi neve Kawaai. Egy lány és két fiú testvére volt.

Amikor negyedik évét betöltötte, családja elküldte öt tanulni a Tendai kolostorba, hogy az alap iskolát elvégezze. Különlegesen jó képességű tanuló volt. Harci művészetet tanult 12 éves korától. Már 20 éves korára magas "Menkyo Kaiden" küzdő minősítést szerzett. Harcművészetét később tovább bővítette több ősi japán stílussal.

Magasabb képesítéseket szerzett és ledoktorált irodalmi szakon. Több nyelvet tökéletesen beszélt. Jártasságot szerzett nyugati orvoslásban, teológiában és filozófiában. Már fiatal korában a spirituális életvitel jellemezte. Valamint, mint a legtöbb intellektuális fiatal, Usui is érdeklődött az új tudományok iránt, ami ez időben nyugatról áramlott be Japánba. Usui saját feljegyzéseiből kiderül, hogy szeretett tanulni, úgymond élete végéig tanuló típus volt. Különösen kedvelt tananyagai közé tartozott a gyógyítás, pszichológia, költészet, mondák és regék világa. Gyűjtő munkája Japánon kívül a föld más országaira is kiterjedt. Sokat tanulmányozta és értelmezte a "Kyoten"-t, ami a Japán Buddhista Bibliát jelenti.

 

Meiji császár1868-ban kezdődött a híres "Meiji Restauráció". Ez időben (kb. 1880-1890) A Meiji Császár megdöntötte a Shogunok hatalmát és az addigi feudális államot átszervezte központi kormányzássá. A Japán állam székhelyét Tokióba tette át. Meiji Császár, nem csak kitűnő politikus, de híres költő, filozófus és ezoterikusan nyitott személyiség volt. Mutsuhito régens kemény kézzel segédkezett a hatalmas új államgépezet megvalósításában. (Hivatalban volt 1912-ig.) Usui saját Reiki kézikönyvében a "Reiki Ryoho Hikkeiben" is a Meiji Császár szimbolikus ezoterikus versei külön fejezetet képeznek.

A történelem során Japán először kinyitotta kapuit a nyugati világ felé.   Megkezdődött a nyugati világ kultúra és divat irányzatainak a beáramlása Japánba, a szociális és a politikai élet minden területén. A közemberek tudata tágult. Köztudatban megjelent a modern tudományok megismerésének kívánsága. Szinte minden ambiciózus fiatal férfi, kötelezőnek érezte a nyugati könyvek olvasását. A Japán nemzet nagy kérdése az volt, hogy mi hasznosítható a nyugati civilizációból. "Felvilágosodás, nyitottság és új típusú civilizáció".

Hogy a változások fontosságát megértsük ahhoz, tudni kell, hogy Japán 1641-től 1868-ig szinte teljesen elszigetelte magát a külvilágtól. Habár a Holland Királyi Flotta és a Kínai területről jött bevándorlók létrehoztak közösségeket, de ezek csak Nagasaki városára korlátozódtak. Az átlag Japán állampolgárnak nem volt jogában még csak A Fuji hegyelhagyni se japánt. Az akkori törvények szerint egyszerűen halálbüntetés járt ezért. Mint a Magyarországi feudális hűbér rendszerben. A keresztény vallás illegális volt. Minden Japán állampolgár kötelezve volt regisztrációra a Buddhista Templom nyilvántartásába. Az a Japán állampolgár, akit rajtakaptak keresztény vallási gyakorlaton, azonnal kivégezték. Még az Európai misszióárusok közül, akikről úgy vélték, hogy túllépte a szigorúan kiszabott kereteket, azonnal kitoloncolták az országból. Napjainkban Japán népességének körülbelül 50%-a buddhista és 50%-a keresztény vallású, elenyésző százalékot tesznek ki az előző kettőtől eltérő vallások. Ezek japán állami statisztikai adatok és Frank Arjava „A Reiki tűz” című könyvében ironikusan említi ezeket a statisztikai adatokat. Vagyis nem minden téren pontosak.

 

Joseph Hardy NeesimaUsui édesapja, Uzaemon, az új rendszer erős képviselője és egy erőteljes új politikai vonal megvalósítója volt. Usui nagyon becsülte édesapját.

 

Mikao maga is a nyitott nyugatiasodás megszállottja lett. Sokat utazott, folytatta a nyugati orvoslás és tudomány tanulását.  Többször járt Kínában, Európában úgy, mint az USA-ban is. Széles körű tanulmányokat folytatott, mint a Meiji Restauráció idejében legtöbb fiatal Japán üzletember és diák. A tanulás és megismerés ma is japán egyik legfontosabb taktikai fegyvere. A cél azonos: minél jobban megismerni a nyugati kultúrát, életvitelt, gazdasági berendezkedést, nyugati modern orvoslást, tudományokat, valamint minden olyan dolgot, amit hasznosítani lehetett az iparosodó Japánban. Kyoto és Tokyo a keleti világ jelentős iskoláit és könyvtárait mondhatta magáénak. A keleti világ legnagyobb kultúra és egyetemi városainak számítottak. Itt kötött Usui jó ismeretséget illetve barátságot keresztény misszióárusokkal akik a Harvard és a Yale egyetemeken orvosi szakon tanultak.

 

Emlékmű a Doshi-sha egyetem udvaránEbben az időben Japán megnyitotta kapuit a nyugatról érkező misszióárusok számára. Nagy része Katolikus és Protestáns volt. Szervezetüket Japán három különböző területén alapították meg. Ezek egyike volt Yokohamában, amit John Ballagh kitűnő szervező munkája jellemezte. (A név hallatán lehetett magyar származású is, de erre nincs adat.)  Ők Yokohamában elindították a gyógyítást és a nyugati általános orvoslás alkalmazását. A nyugati kultúra terjesztésében Yokohamai Misszióárusok  nemsokára vezető szerepet töltöttek be. 1872.-ben megalapították itt az első "Japán Keresztény Templom"-ot.
Ugyan ebben az időben, Neesima nevű japán úriember visszatért az USA-ból, ahol Ő keresztény hitre tért. Majd 1876.-ban Kyotoban megalapította a
"Doshi-sha" nevű iskolát. Ez azért fontos adat, mert köztudomásúlag a Japán Buddhizmus legerősebb fellegvára Kyoto volt. Doshi-sha teológiai szemináriumokat szervezett. Doshi-sha szellemi szlogenjét talán így lehetne mondani: Az Ideák Egyesítése. Később 1880.-ban, Doshi-sha meghonosította és beillesztette a japán rendszerbe a Liberális Teológiát. Meghívta vendég előadásokra az Unitárius misszióárusokat Amerikából. Ez az egyetem később, az egyik legfókuszáltabb pont, ahol a misszióárusok szemináriumokat tartottak valamint a keresztény bölcsészetet oktatták.  
A fiatal generáció nyitottan fogadta a Darwinizmus elméletét és más új tudományokat. Mivel Usui maga is széles körű  képzettséggel rendelkezett a teológia és a tudományok terén, így e közös érdeklődési pont mégjobban összehozta őt a missziónárista tanárokkal. Valószínűleg több előadást is meghallgatott - és bizonyosan felkérésre Ő is tartott előadásokat. De Usui sajátkezű feljegyzéseiből tisztán kitűnik, hogy nem vette fel a keresztény vallást, és nagyon szkeptikusan fogadta a katolikus doktrínákat. 

 

A Tendai kolostorUsui fiatalon megnősült. Kezdetben Kyotoban élt feleségével Sadako Suzukival, fiával Fujival, aki 1907-ben született, és kislányával.

Üzletemberként tevékenykedett és vállalkozásai változó szerencsével sikerültek. Egy időben komoly üzleti csapás érte, de az erős kitartás és a dolgokhoz való pozitív hozzáállása átsegítette ezeken a nehéz időkön.

Folytatta spirituális Önképzését, és létre hozta a "Rei Jyutsu Ka" nevű spirituális csoportot. A csoport központi székhelye az észak Kyotonál lévő Kurama-yama nevű szent hegyen volt. A hegyen van egy antik Buddhista Templom. A Kuruma-dera magaslaton van egy nagy Amida Buddha szobor és más műemlékek, ami része a Japán Nemzeti Kincsének. A kuruma-yama szent hegy

A templom ez időben a Tendai vallási felekezethez tartozott. 770-ben építették. A Kurama-hegynek erős energia kisugárzása van. Bizonyos pontjaira  rendszeresen jártak imádkozni és meditálni a bölcsek, szerzetesek és még maga a Japán Császár is. A templomot és környékét ma is eredeti állapotában őrizték meg.

A hegy maga is spirituális szimbólumként szerepel. A templomtól lefelé menő lépcsőket követve közel van az a hely, ahol általában meditálni és imádkozni szoktak. A közelben van egy vízesés is, ahol az elmondások szerint Usui maga is sokat meditált. 

Ez időben (kb. 1900) Kyoto egész környékén kolera járvány pusztított, ami Usuit is megfertőzte. Súlyos Templom a Kuruma-yama lábánálbeteg lett. Halál közeli élményében víziót látott. Megjelent előtte Mahavairocana Buddha (a Nagy Központi Buddha) és instrukciókat kapott tőle.

Ez a látomás annyira nagy benyomással volt rá, hogy életében egyfajta értékrend változás történt. Teljes életét befolyásolta. Szinte minden idejét Buddha ezoterikus gyógyító tudományának felkutatására fordította. Főleg a kézrátétes gyógymód érdekelte, amiről szinte a világ minden részén hallottak, de nem volt senki, aki azt szinte minden ember számára elérhetően tanította volna. Mikor kigyógyult a halálos betegségéből, családjának és a család papjának beszámolt látomásáról és halál közeli tudatváltozásbeli élményéről. Ők teljesen értetlenül és hitetlenül fogadták megvilágosodás béli élményét. Elég mulatságos volt, mert a Tendai (olvasd: Tendaj) pap valósággal ütlegelve kizavarta őt a templomból.Buddha

Végül is, hogy választ találjon vízió béli élményére Usui végül is találkozott Shingon Bonze-val. Aki megállapította, hogy Usuinak hatalmas spirituális adottsága van. Majd tanítványává fogadta Usuit. Usui praktizálni kezdte a Shingon Buddhista vonalat. Ez családját olyan nagyon felháborította, hogy kiközösítették. Úgy értékelték, mintha ezzel a magatartásával elárulta volna a szent hagyományokat, amit a családja tiszteletben tartott. S, mint tudjuk a Japán kultúra és a japán erkölcsi szokások nagyon eltértek a nyugati nyitottabb világtól. Ettől a naptól fogva családja nem beszélt vele. Leányának visszaemlékezése szerint (aki igen szerette apját) Usui felesége olyannyira megharagudott rá, hogy nevét még csak kiejteni sem lehetett a házban.

Mikao Usui rengeteg időt szentelt ezután az újfajta tudat változással szerzett spirituális meditációknak és elkezdte gyűjteni a különböző Buddhista tananyagokat. A gyakorlatban nem csak tanulta a különböző Gyógyító kézBuddhistagyógyító technikákat, hanem több régi eredeti tekercs gyűjtésébe is kezdett. Mivel kitűnő politikai és akadémiai kapcsolatai voltak, így jelentős gyűjteményre tett szert, igen rövid időn belül. Több országból származtak a kéziratok, melyek között nagymértékben Tibeti eredetűek is szerepeltek. Ezek között volt taoista és a tibeti Qigong technikája is.

Kyotoban több nagy terjedelmű Buddhista könyvtár és kolostor volt. Usui kutatásait ezekben is folytatta. Kyotoban véletlenül ráakadt a "Lightening Flash" tantra egy példányára. Usui több évig gyűjtötte, tanulta és gyakorolta ezeket a gyógyító mantrákat. Aminek következtében maga is gyógyító és meditációs mesterré vált. Közeli barátja Watanabe Kioshi Itami aki Usui Buddhista tanárának fia volt, nemsokára egyik legjobb tanulója lett. Idővel a tanításokat követve Usui megbecsült tanárrá vált ezen a téren Watabane számára. Rendszeresen találkoztak és Usui a gyűjtéséből álló Reiki (kanji írásmód)tanításokat adott neki.  A tanítások központjában a gyógyítás állt, és ezek közül is csak a leghatásosabb eljárásokat emelte ki. Figyelemmel követték a betegségek kiváltó okait és ezt figyelembe véve, pontos gyakorlatokat dolgoztak ki magára a gyógyításra, és a lelki gyógyításra is. Usui korának kimagasodó személyiségévé vált e téren. A szociális normák, kiszélesítését szorgalmazta, ami korának kényes pontja volt. Ezen a téren igen radikális változtatást akart. Usui hitte, hogy vallási felekezet figyelembe vétele nélkül minden egyes állampolgárnak joga kell, hogy legyen ennek a gyógyító rendszernek az elsajátítására és használatára. Meg akarta találni a módját annak, miként lehetne ezt a tudást a leggyorsabban tanítani, és átadhatóvá tenni mindenki számára, a lehető legegyszerűbb módon. Fogadalmat tett magának, ha megtalálja a módját e módszerek gyors átadására, azt mindenkinek tanítani fogja, függetlenül attól akármilyen anyagi vagy társadalmi, illetve bármilyen valláshoz is tartozik a személy. 

1914-ben, a szokványos 21 napból álló meditációt végezte Kurama-yama hegyen, amikor megvilágosodott és megtalálta a választ a gyógyítás új módjára. Megvilágosodásának élménye által, mint egy áthozta az energia gyógyítás pontos módját erre a dimenzió szintre. Ezt az új energiagyógyítási rendszert ő REIKI-nek nevezte el. A Japán szóösszetétel REI szava, aminek több értelme is van Istent, Univerzumot, lelket, vagy misztériumot jelképez, a KI szó pedig energiát jelent.

Először az új gyógymóddal barátait kezelte.  Aztán elkezdte tanítani ezt az energiacsatornázási formát Kyoto szegény negyedében. Ez időben Kyotoban több egyházi szervezet tartott fenn segélyhelyeket, ahol a hajléktalan koldussorban tengődő embereknek, mind étkezési, mint orvosi segítséget nyújtottak. Usui nagy segítő készséggel kezelte a hozzá segítségért fordulókat, és tanította az új energiacsatornázási módszert azoknak a személyeknek, akik nyitottnak bizonyultak a Reiki gyógyítása iránt. Otthonában, mint egy hét évig kezelte és tanította az embereket. A város több részében is előadásokat tartott az új gyógyító rendszerről és bemutatta alkalmazását is. Mindez lehetőséget adott számára is, hogy alaposan tanulmányozhassa a Reiki gyógyító energia hatását különböző betegségek kezelése közben. Valamint jegyzeteket készített az általa tapasztalt gyógyulásokról. Később mind az összes információt összesítve, és a lényegét kiemelve megírta Reiki kézikönyvét az "Usui Hikkei"-t. A könyv gyógyító fejezete mellett számára fontos spirituális vers gyűjteménnyel is kiegészítette. Amelyek Meiji császár és más jelenős költők ezoterikus költeményeit tartalmazta. Meiji császárt Usui igen nagyra értékelte nem csak, mint költőt, hanem elsősorban a politikai téren véghezvitt hatalmas munkája miatt is.Usui tanítványaival

Mindemellett az érdeklődők száma folyamatosan nőt. Usuira jellemző volt, hogy gyógyítási rendszerén folyamatos finomításokat végzett minden jelentősebb észrevétele után. Innen ered talán a Reiki tagozódása is. A gyógyító Reiki mesterek nagy csoportja bizonyos egyéniséget képvisel a maga csoportjában. Reiki a kornak megfelelően kezelési stílusát tekintve is változott. Az Usui alap kézállások, ötről folyamatosan bővültek. Hajasi már más kézállásokat is beiktatott úgyszintén Takata asszony is. Mind ez a mai korra is igaz.

1922-ben Usui Tokyoba költözött, mert hivatali állást kapott, Pei Qotoushin miniszterelnök személyes titkáraként dolgozott körülbelül 1924-ig. E mellett Tokyo külvárosában Harajukuban megnyitotta első hivatalos Reiki gyógyító központját. Itt tanuló csoportokat szervezett és a Reiki energia átadás rendszerét oktatta, ami magába foglalta a Buddhista Ezoterikus Metódokat is. Japánban a Reiki tanítómestert, shinpiden-nek hívják. Számos tanulónak, A Reiki öt alapelve (Usui kézírásával)köztük Watanabe Kioshi Itaminak is Usui átadta a Reiki teljes beavatási rendszerét és meditációs technikáját. Ő már Kyotoban is Usui tanítványa volt. Watanabe volt az a személy, akire Usui halála után ráhagyta az összes jegyzetét és az Usui által kollektizált Buddhista Tantra tanításokat. Később Mr. Yoshiharu Watanabe maga is székelő elnöke lett az Usui által megalapított Usui Gakkainak. A szervezet, a Takata történettel ellentétben mai napig is működik. Bár megjegyezve a Nyugati ember számára szinte 1990-es évekig szinte elérhetetlennek számított. Japánban lévő vonal elzárta magát a külvilágtól. Kissé hasonlónak tűnik Tibet történetéhez. A szűk körben őrzött tradíciók bizonyos esetekben könnyen eltűnő félben lehetnek. Viszont az idegen beavatkozás hatására mintegy újra fellendülve nyitódik a világ felé.

Usui több külön szervezetet is alapított. Első és szélesebb körű a "Reiki Society Usui Kai" majd 1922-ben megalapította az "Usui Reiki Ryoho Gakkai"-t. Míg az Usui Kai az általános Reiki gyógyítók szövetségének lehetne inkább nevezni. A Gakkai volt az Ezoterikus orientáltságú szervezet, ami magába foglalta Usui gyógyító és speciális meditációs technikáit is. Hajasit kivéve az összes Shinpiden, azaz Tanító Mester, tagja volt a szervezetnek. A Reiki történetét végig követve úgy tűnik nem véletlen ez a dolog se. Mintha Usui jól látta volna, hogy Hajasi az a Mester, aki az egész nagyvilág számára elérhetővé teszi időben a Reiki Gyógymódját. És ez volt Usui egyik legnagyobb kívánsága, hogy a föld bolygó minden emberének lehetősége legyen alkalmazni ezt a hatásos gyógymódot.

1922-ben Usui megalapította a következő Reiki szervezetet amit "Usui Shiki Reiki Ryoho Gakkai-nak nevezett el. Ennek a szervezetnek Ő volt az első elnöke. A szervezet azokat fogta össze akik az Usui Reikit gyakorolták és tanulták. Földrengés 1923 szeptember 1. Tokyo

1923 szeptember 1. Tokyo és környékét hatalmas erősségű földrengés rázta meg. Tokyo központi részét szinte porig rombolta a földrengés és a megmaradt romokon még a tűzvész is végigsöpört.  Több, mint 140 000 ember halt szörnyet. Ebből körülbelül 40 000 ember a tornádóként végig söprő tűzvészben. 

Ez a tűz Tokyo központi részéről kiindulva végig söpört a város nagy részén. Közismert helyről indult ki a városi kifőzde negyedből, ahol a dolgozók és a hivatalnokok nagy része ebédelni járt. Nem nehéz elképzelni a zsúfolt sikátorokat. Ma is jó néhány Bankoki filmben látható hasonló típusú étkező illetve kifőzde utcák. A faházak, mint a gyufaszál úgy kaptak egymás után lángra, férfiak, nők, öregek és gyermekek ezrei lelték halálukat a gyilkos lángokban és a fojtó füstben. A rombolás szinte Földrengés Tokyoleírhatatlan volt. Körülbelül 3 millió ember maradt fedél nélkül. Mintegy 50 000 ember sérült meg súlyosan. A teljes ivóvíz és a szennyvíz elvezető rendszer megsemmisült. Közel egy éves feszített munkába került a károk teljes helyre állítása. 

Feljegyzésekből tudjuk Usui keveset pihenve éjjel nappal járta a város minden részét. Próbálta a tőle telhető legtöbbet segíteni a szenvedőknek. Nem csak, mint gyógyító, de mint szervezőként is kitűnő munkát végzett. A későbbi időkben az önfeláldozó magatartásáért a Meiji Császár kitüntetésben részesítette munkájának elismeréséül.

 

Földrengés és tűzvész TokyoA katasztrófa következményeként Usui és barátai klinikát nyitottak a tűzvész sérültjeinek. De a klinika szinte azonnal túl kicsinek bizonyult figyelembe véve az ellátásra szorulók számát. Ezért Ő azonnal 1924 februárjában Tokyo melletti Nakano városban megszervezte második gyógyító központját. Gyógyításainak híre gyorsan terjedt az egész országban. Nemsokára az ország több részéről is meghívásokat kapott, hogy tanítsa módszerét. De talán sokakban megbotránkozást is keltet a korhoz képest túl széleskörű látásmódja, ahogy módszerét tanította. Sokak számára a tudatról tartott előadásai szentségtörőnek tűntek. Vitathatatlan Mikao Usui nagy lépéssel megelőzte korát.  

Munkásságáért még életében a "Kun San To" nevű kitüntetést kapta a Meiji Császártól, ami Japánban nagyon magas kitüntetésnek Toshihiro Eguchiszámit. A magyar megfelelője talán "Birodalmi Díszdoktor" lehetne. Ezt a kitüntetést csak nagyon különleges életmunkásságért adományozta a császár. Ezt követően híre még jobban elterjedt. Régiókból több természetgyógyász és gyakorló orvos is részt vett előadásain és tanfolyamain. 

1924-ben a Reiki önfejlesztő és lélekfejlesztő hatásáról tartott előadássorozatot, valamint válaszolt a hallgatók mindenfajta kérdésére igen széles témakört felölelve. Tanítványai közül két személy kiemelkedett gyors fejlődést mutatva:

Egyik volt Toshihiro Eguchi akit 1923-ban képezett Usui. Eguchi maga is több ezer embert avatott be a Reiki energia gyógyító rendszerébe és Ő volt az a tanár, aki Usui halála után a Gakkai soros elnöki tisztét is betöltötte.

A másik tehetséges tanítvány Chujiro Hayashi volt. Ő 1925-ben tanult Usuinál. Tanulmányait csak egy évvel Usui halála előtt fejezte be. Usui több éves tanulmányi idő alatt tanította ki mester tanítványait. Az Ő idejében még nem volt részekre illetve fokozatokra osztva a Reiki oktatás. Ezt csak követői tették meg. Hayashi 3 részre osztotta a tanítást. Ugyan ez a rendszer terjedt el nyugaton is Takata asszony tradicionális vonalán. Míg Japánban, későbbiekben 6 fokozatra osztották a Reiki tanítását. Azt hiszem ezt az eltérést a keleti és a nyugati világ gondolkodásmódja is szükségessé teszi. Jó példa erre Ole Nydahl nyugati tibeti láma magyarázata. Miszerint racionális nyugati gondolkodásunk, amit a nyugati iskolákban belénk vertek bizonyos téren spirituális fejlődésben is sokat segít. Magyarul koncentráló képességünk és matematikai logikus képességünk a tibeti emberekhez képest jobb. Ezt talán az is jól szemlélteti, hogy bizonyos megerősítő mantra gyakorlatok jóval kevesebb ismétlése is nagy hatású és gyors változást hoz a nyugati emberekben. 

Hayashi nem volt buddhista családból származó. Talán az elsők között volt azoknak a tanulóknak, akik előtte nem gyakoroltak buddhista meditációs technikákat. 

Hayashi bár keresztény volt, nagyon nyitott volt minden irányban, különösen érdekelte Usui tanítási módszerei. Usui nagyon hamar átadta tudását Hayashinak. Nemsokára Hayashi felhasználva a tanultakat önálló gyógyító helyet nyitott Tokyoban. Ő volt az elsők között, aki Reiki kezelésnél alkalmazott kézállásokat a saját tapasztalatai alapján megújította. Kidolgozott egy fekvő betegek kezelésére leginkább alkalmas kezelési rendszert. Ő használt először több kezelő személyt a beteg gyógyításánál, így próbálta a beérkező gyógyító energiákat maximálni a kezelés során. Hayashi már elkezdett kidolgozni egyfajta nyugati stílusú időrendi megosztást a Reiki fokozatok között. Amíg Usui az intuíciója alapján gyorsan avatott embereket akár a tanári szintig is, addig az Őt követőknek a biztonság érdekében nyugati iskolarendszert állítottak fel. Talán azt lehetne mondani, vettek egy biztonságos hosszabb idejű tanítási rendszert, amivel kevesebb lehetőség van a hibákra. Ezt talán az is kiváltotta, hogy manapság napjainkban is nyugaton sok olyan Reiki tanár van, akik kevésbé hagyatkoznak intuíciójukra, mivel ettől elszokott a tudatuk a nyugati iskolák mintájára. Hayashi 3 hónap után avatott második fokozatra. A mesteri fokozatot kb két év alatt érhették el. Azok a tanítványok, akiknek nem volt módúkban fizetni a tanulásért a két éves idő alatt a hét, hat munkanapjából egy napon 8 órás kezelői munkával kellett, hogy fizessenek Hayashinak. Ami akkoriban elég elfogadott dolog volt. 

Usuit teljesen lekötötte a Reiki oktatása, amit az ország különböző részeiben tartott. Beutazta az egész országot, hogy tanítsa a reikit, ami az időben nem éppen bizonyult könnyű dolognak. A nagy, fárasztó utazások nagyon megviselték Usuit. A tanácsok ellenére folytatta munkáját nem kímélve egészségét. Aminek következményeként hamarosan kisebb agyvérzést kapott. Majd később előre megérezte halála közeledtét. Így egy napon Tokyoi irodájában összeszedte összes addig gyűjtött könyveit és iratait, beleértve a Reiki tanítási feljegyzéseit is. Betette egy nagy faládába. Az iratok között voltak azok a feljegyzések is, amikben a különleges buddhista meditációs és más titkos gyakorlatokat tartalmaznak. A gyűjteményt legjobbHayashi tanítványaival barátjának és tanítványának Watanabenek adta. Ezt követően visszatért nyugat Japánba tanítani. Végezetül 1926 március 9.-én Fukuyamában halálos agyvérzést kapott. Mikao Usui 62-dik életévében eltávozott, de emléke a világ sok pontján máig él.

Chujiro Hayashi 1878-ban született. A Japán Császári Flotta nyugalmazott Tengerészeti Kapitánya és Tengerészeti Orvosa. 1902 decemberében végezte el a Tengerészeti Főiskolát.

47 éves korában kezdte el 1925-ben Usuinál a Reiki Tréninget. Ő volt Usui utolsó mester tanítványa. Hayashi a tréning után magán rendelőt hozott létre Tokyóban. Ami nyolc fekvőhellyel rendelkezett és körülbelül 16 kezelő dolgozott itt. Saját Reiki szervezetet hozott létre, amit "Hayashi Reiki Kenkyu-kai"-nak nevezett el. Ekkoriban két kezelő per asztal rendszert alakította ki. Hajasi későbbiekben kidolgozta az egész testre kiterjedő kézállásokat. Ami a mai Reiki kézállásokhoz nagyon közel áll. Általában vonaltól függően kis eltérésekkel majdnem hasonlók a kézállások.

1935-ben a tokiói sebészeti klinika egyik alkalmazottja Hawairól elhozott egy fiatalasszonyt, aki azért jött japánba, hogy daganatát megműtsék, vagy annak sikertelensége esetén hazájában hunyjon el. Ez a nő Hawayo Takata volt. Agydaganatban szenvedett, beteg szíve azonban megakadályozta őt, hogy megoperálják, ezért a Reiki klinikához fordult segítségért. Takata klinikai kezelése nyomán a betegsége visszafejlődött, teljesen felgyógyult. Ez az élmény olyan mély benyomást tett rá, hogy élete további részét a Reikinek szentelte. Tudni kell, hogy abban az időben a keleti életfelfogás igen kicsi lehetőséget biztosított a nők számára minden területen. Nem becsülték őket. Amikor Takata jelentkezett egy kezdő tanfolyamra, egyből elutasították. Rá kellett jönnie, hogy mint nő még mélyebb elkötelezettséget kell tanúsítania a Reiki iránt, mint a férfiaknak. Bizonyítania kellett. Elment Hayashihoz és biztosította arról a hajlandóságáról, hogy addig marad Japánban, ameddig szükséges, hogy megkaphassa beavatását. Hayashi átérezte elkötelezettségét, beleegyezett a tanításába. Takata asszony két lányával egy évet töltött Japánban a Hayashi családnál. Hayashi társaságában minden nap gyakorolta a Reikit, így tanult. Mikor mindketten úgy érezték, hogy a képzés befejeződött, Takata asszony visszatért Hawaiba a gyógyítani tudás ajándékával. Hawaiban felvirágzott a Reiki kezelés Takata asszony által. Hayashi lányával ellátogatott hozzá és több hónapot töltöttek együtt. Ezen idő alatt több tanfolyamot tartottak és tanítottak.

1938 februárjában Takata asszonyt az Usui féle természetes gyógyítás (Reiki) mesterévé avatja Hayashi mester. Nem sokkal utána Hayashi lányával együtt visszatért Japánba. Hayashi megérzi, hogy ki fog törni a háború Japán és az USA között. Nem tudja összeegyeztetni Reiki-mesteri hivatásával azt, hogy újra szolgáljon a tengerészetnél. Hozzálát befejezetlen dolgai rendezéséhez. Ez idő tájt Hawaiban Takata asszony élénk álmot lát, mely erősen nyugtalanítani kezdi. Úgy érzi Japánba kell mennie, Találkozni kell Hayashival. Amikor megérkezett, Dr. Hayashi sok mindent elmondott neki a jövőről, hogy közeledik a háború, és mit kell tennie Takata asszonynak. Hayashi mindent előre látott, és tettét, mondanivalóját az indokolta, hogy segíteni akart Takata asszonynak, hogy terjessze el a világban a Reikit, mert Usuinak is ez volt a kívánsága. Amikor Hayashi minden ügyét elrendezte, magához hívatta családját és az összes Reiki mestert.  Japán módon, Japán öltözékben ülve lehunyta szemét és elhagyta testét.

Hayashi utasításait követve Takata asszony befejezte munkáját Japánban és visszahajózott Hawaiba. Reiki mesterként tért vissza és elindította az „USUI SHIKI RYOHO” ágát a Reikinek. Életét a továbbiakban a Reikinek áldozta és Reiki mesterhez méltóként élt, munkálkodott. Nagyerejű gyógyítóvá és nagy tanítóvá vált, aki elvitte a Reiki ajándékát a nyugati világnak és széles körben általa terjedt el a világban. Unokája Phyllis Lei Furomoto kisgyermekként kapta meg Takata asszonytól a Reiki első fokozatát.

Ekkor ismerkedett meg a Reiki alapjaival, mellyel nagyanyját és önmagát is kezelte. Később Phyllis főiskolára járt, majd karrierjével foglalkozott. Időnként Takata asszony megkérdezte tőle, hogy rászánja-e magát a Reiki alaposabb tanulmányozására. Phyllis mindig túlságosan elfoglaltnak érezte magát, kitért a válasz elől. A hetvenes évek végén, amikor Phyllis 27 éves lett, beleegyezett, hogy megkapja a Reiki második fokozatát. Takata asszony elkezdte őt tanítani, mélyebben megismertetni vele a Reikit. 1979 tavaszán egyhónapos töprengés után Phyllis elhatározta, hogy együtt fog dolgozni a nagyanyjával. Mindjárt az első közös tanításuk előtt nagyanyja mesterré avatja Phyllist. Ezután kezdődött a komoly tanulás és gyakorlás. A következő évben Phyllis rájött, hogy neki kell a Reiki és a nagyanyja örökségét továbbvinnie. Nemsokára a felismerés után, 1980 decemberében Takata elhagyta testét. Takata Sensei (mester) távozása utáni években Phyllis felnőtt küldetéséhez és felismerte felelősségét. Élete példázza, hogy mi történik, ha valaki elfogadja a Reiki erejét tanítóként és mesterként az életben. 

Sokakban felmerül a kérdés. Akkor Takata mester miért változtatta meg Usui élettörténetét? Számomra úgy tűnik nagyon egyszerű a válasz. Fontos újra a történelmi háttér és az emberek ismerete. Takata asszony nagyszerű éles látását bizonyítja, hogy előre látóan megváltoztatta a Reiki történetét. Az idő a II. világháború után van. Amerika egyik legnagyobb háborús ellensége Japán. Bár Takata mester amerikai állampolgár volt tudjuk. Mégis sok időbe telt, mire az amerikai köztudat felül tudta magát tenni a háborús idegen gyűlöletén. Azzal, hogy ki lett jelentve a II. világháború előtt kihalt a mesteri ág Japánban, ezzel mintegy olyan érték is képződött az emberekben, mintha csak az USA-ban lehetne elérni ezt a tudást, így vált a Reiki Amerikaivá. Sokan gondolják ez nem jelentős dolog, de erre csak azt mondhatom, országokat csak lakva lehet megismerni és ez Nyugat Európára is érvényes. Másik fontos változtatás Usui keresztény szerzetes lett. Amerikában valószínűleg kevésbé népszerű lett volna az a gyógymód, amit egy Japán szamuráj alapított és ráadásul "gyanús" buddhista meditáció technikákat használ. Ráadásul, ha végig nézünk az Usui születési helyének megváltoztatása is fontos volt. A dolog olyan jól sikerült, hogy Amerikából elindult több Usui életét felkutató lelkes kutató arra az eredményre jutott Dr. Mikao Usui nevű személy nem is létezett a Japán történelemben. A teljes igazságba csak kevesen lettek beavatva. 

Ma már tudjuk, hogy Japánban nem halt ki a REIKI, sőt számos élő ága van ma is. A legnépszerűbb az Usui Reiki Rioho Gakkai, melyet még Usui alapított. A Gakkai ág mai vezetői még Hayasi mester létét is tagadják. Nem nézték jó szemmel a Reiki továbbadását a nyugati civilizáció felé.

Összeállította: Srychy

(Forrás Internet)

 


MusicPlaylist
Music Playlist at MixPod.com

     

Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!    *****    Amikor nem tudod mit tegyél és tanácstalan vagy akkor segít az asztrológia. Fordúlj hozzám, segítek. Csak kattints!    *****    Részletes személyiség és sors analízis + 3 éves elõrejelzés, majd idõkorlát nélkül felteheted a kérdéseidet. Nézz be!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, egyszer mindenkinek érdemes belenéznie. Ez csak intelligencia kérdése. Tedd meg Te is. Várlak